I v době "covidové" redakce našeho časopisu nezahálela.

Náš školní časopis na ZŠ Klášterec nad Ohří, Petlérská funguje již od roku 1992. V redakci pracují žáci z různých tříd druhého stupně. Máme zde mnoho zavedených rubrik a speciálních článků jako například sport, móda, nápady na výlety, rozhovory s učiteli a žáky, mimo jiné i zajímavosti o aktuálních svátcích či různých místech. Vytváříme i mnoho článků pro mladší žáky prvního stupně. V redakci se snažíme náš časopis především inovovat, vymysleli jsme nový název a pomalu předěláváme i vzhled celého časopisu. Snažíme se psát články v zájmu našich čtenářů a určitým způsobem je zaujmout. Říká se sice, že v jednoduchosti je krása, ale většina lidí se neřídí heslem nesuď knihu podle obalu, takže zajímavá titulní strana je naší nynější doménou. Během posledních dvou let si náš časopis prošel velkou změnou a přibylo v něm mnoho nových rubrik a tematických článků, které stojí za přečtení.

Píšeme o tom, co zajímá především nás. Je milé, že mezi generacemi mohou vznikat kompromisy a vzájemně se tak můžeme obohacovat. Paní učitelka motivuje a inspiruje nás a my na oplátku ji.

 

Malá ochutnávka z našeho časopisu v příloze. Líčení "Sněží" od Andulky Směšné a vánoční křížovka od Nikol Čekalové.